Publiczne Gimnazjum
w Zagwiździu
Dziś jest: wtorek, 12-12-2017, Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary

Finał Powiatu Opolskiego w Lekkoatletyce

sobotę 23.05.2015r. na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu rozegrany został Finał Powiatu Opolskiego w Lekkoatletyce szkół podstawowych i gimnazjalnych. Wśród nich znalazła się 9-osobowa grupa uczniów z Publicznego Gimnazjum w Zagwiździu. Nasi uczniowie bardzo dobrze zaprezentowali się w konkurencjach rzutowych. Mistrzynią powiatu w rzucie oszczepem została Natalia Nelke.

W rzucie dyskiem na podium stanęły nasze dwie dziewczyny. Druga była Natalia Nelke z wynikiem 17,76m, a trzecia Joanna Gontarz, która rzuciła 14,53m. Jeszcze lepiej dziewczyny spisały się w rzucie oszczepem. Pierwsze miejsce zajęła Natalia Nelke z wynikiem 24,52m, a trzecie Joanna Gontarz z rezultatem 16,64m. Wśród chłopców w rzucie dyskiem drugie miejsce zajął Mateusz Wowro z wynikiem 30,08m, czwarty był Kewin Wietrzniok, który rzucił dysk na odległość 25,19m. Ciekawe rezultaty uzyskali nasi uczniowie w biegu sprinterskim na 100m, zarówno Nikodem Sowada jak i Anna Hanuszewicz zajęli w ścisłym finale 5 miejsce. Nikodem Sowada ukończył bieg z wynikiem 12,59s., zaś Anna Hanuszewicz z 15,1s. Również piąty na dystansie 2000m był Michał Nawrot z wynikiem 7:44,36min. Bardzo blisko podium była nasza sztafeta dziewcząt na dystansie 4x100m, która zajęła czwarte miejsce z wynikiem 1:02,42min. Dziewczyny pobiegły w składzie Paulina Zimek, Joanna Gontarz, Natalia Nelke, Anna Hanuszewicz. Anna Hanuszewicz w skoku w dal z wynikiem 3,91m zajęła czwarte miejsce.

Do finału wojewódzkiego awansowała Natalia Nelke w rzucie dyskiem i oszczepem, a Mateusz Wowro w rzucie dyskiem. Finał wojewódzki zostanie rozegrany 03.06. w Opolu.

Gratulujemy uczniom bardzo dobrych rezultatów.