Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Zagwiździu
Dziś jest: poniedziałek, 27-03-2023, Imieniny: Ernesta, Jana, Marka

Młodzi Ratownicy na basenie

W piątkowe popołudnie (20.11.2015r.) grupa „Młodych Ratowników” z Publicznego Gimnazjum w Zagwiździu udała się na basen do Namysłowa, aby tam pod opieką instruktorów uczyć się i doskonalić technikę pływania, a także poznać zasady ratowania nad akwenami wodnymi. 

Uczniów podzielono na dwie grupy pod kątem umiejętności pływania. Na wstępie przeprowadzono krótką rozgrzewkę, a po niej młodzież z Zagwiździa uczyła się oddychania pod wodą i ułożenia ciała na wodzie. Elementami pomocniczymi w kolejnych ćwiczeniach były przybory dodatkowe w postaci „deski” i „makaronu”, które pozwalały uczniom utrzymać się na wodzie i doskonalić technikę pływania. W dalszej części grupa „Młodych Ratowników” ćwiczyła elementy ratownictwa i asekuracji osób potrzebujących pomocy z wykorzystaniem koła ratunkowego. Na koniec uczniowie Publicznego Gimnazjum w Zagwiździu skorzystali z „biczów szkockich” i jaccuzi. Wyjazd był w pełni udany.

Przypomnijmy: We wrześniu tego roku przy Publicznym Gimnazjum w Zagwiździu ruszył innowacyjny program „Młodzi Ratownicy”, gdzie uczniowie zaznajamiają się z pracą straży, pierwszą pomocą, a także poprawiają swoją motoryczność. Wyjazd na basen poszerzył ich praktyczną wiedzę na temat ratownictwa wodnego.

Niektórzy uczniowie niczym Pan Jezus próbowali nawet nauczyć się chodzić po wodzie, a na zdjęciach widać było, że całkiem nieźle im to wychodziło ;)


Tekst i fotorelacja: Tomasz Długosz

 

 

DSC_0059.jpeg DSC_0116.jpeg DSC_0123.jpeg DSC05247.jpeg Z4.jpeg
<./div>