Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Zagwiździu
Dziś jest: poniedziałek, 25-01-2021, Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany

Witaj szkoło!

Uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Po raz pierwszy powitaliśmy uczniów klas I, IV i VII w ponownie utworzonej szkole podstawowej. Przypominamy, że przed reformą ustroju oświatowego z 1999 roku wprowadzającej szkoły gimnazjalne, w Zagwiździu mieściła się szkoła podstawowa. Natomiast pierwsze wzmianki historyczne dotyczące szkoły podstawowej w Zagwiździu pochodzą z 1784 roku. Można się pokusić o stwierdzenie, że historia naszej szkoły zatoczyła koło. 

Powitaliśmy, również uczniów dwóch ostatnich roczników szkoły gimnazjalnej, którzy z zaciekawieniem i z uśmiechem na twarzy powitali młodszych kolegów, służąc im pomocą i wsparciem.

Wszystkim uczniom życzymy, aby w naszej szkole doświadczali życzliwości i wyrozumiałości, by wytrwale dążyli do postawionych przez siebie celów i odnajdywali spełnienie w odkrywaniu świata, własnych możliwości i drugiego człowieka.

Rodzicom natomiast życzymy zadowolenia i dumy z osiągnięć dzieci oraz dobrej współpracy ze szkołą, którą Państwo współtworzycie.

Fot.: Tomasz Długosz
Tekst: Sylwiusz Kuliczkowski

Fotorelacja z rozpoczęcia roku szkolnego:
 

 

 

DSC_0059.jpeg DSC_0116.jpeg DSC_0123.jpeg DSC05247.jpeg Z4.jpeg
<./div>