Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Zagwiździu
Dziś jest: sobota, 04-07-2020, Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda

Międzynarodowy Dzień Liczby π (Pi) w naszej szkole

14. marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Liczby π. Data ta została wybrana ze względu na przybliżoną wartość liczby π, która wynosi 3,14. Również w naszej szkole uczciliśmy ten dzień. Już od rana uczniowie klasy piątej ozdabiali upieczone przez ich panią babeczki. I tak powstały lukrowe napisy oraz chorągiewki nawiązujące do liczby π i jej wartości. Poza tym dowiedzieli się do czego przydaje się liczba π oraz tego, że liczba ta ma nieskończenie wiele cyfr po przecinku.

Na kolejnej lekcji klasa 5. wraz z wychowawczynią odwiedziła inne klasy, aby także im opowiedzieć o tej niezwykłej liczbie. Uczniowie starszych klas mogli pochwalić się swoją wiedzą na temat π, a młodsi uczniowie wymyślali wyrazy, które zaczynają się na litery PI (pisak, piłka, pingwin). Ogłosiliśmy również konkurs plastyczny na "naj-pi-ękniejszą pi-sankę".

Na zakończenie odwiedzin uczniowie i nauczyciele otrzymali po pi-ęknej babeczce. Świętowanie uważamy za udane i mamy nadzieję, że od dziś liczba π będzie się wszystkim przyjemnie kojarzyła.

Tekst i zdjęcia: Dorota Kurt

 

 

 

DSC_0059.jpeg DSC_0116.jpeg DSC_0123.jpeg DSC05247.jpeg Z4.jpeg
<./div>